Poradna | FAQ

Pokud máte otázku, ohledně LED svítidel, možných úspor, výhod LED osvětlení atd, můžete nám svůj dotaz zaslat prostřednictvím následujícího formuláře. Prosím zvolte, zda se má naše odpověď zveřejnit na tomto místě (doporučujeme, protože může pomoci i ostatním lidem, i v tomto případě dostanete odpověď i e-mailem) nebo zda chcete odpověď soukromě, pouze do vašeho e-mailu.

Váš dotaz zodpovíme hned, jakmile to bude možné. Tučně označené položky jsou povinné. S vašimi osobními údaji budeme nakládat v souladu se zákonem.

Zpět


Souhlasím se zveřejněním mého dotazu.

29. 09. 2014

1W?

Dobrý den, plánuji nákup led pro pěstování, ale neni mi jasná jedna věc. Zahraniční konkurenti nabízí osvětlení s použitím až 5w diod, zatímco u vašeho srovnatelného spectra boxu 300 jsou 1w. Srovnatelného píšu záměrně jelikož jde o ověřenou společnost takže argument typu: použití horších komponent neberu. A ceny jsou srovnatelné. Přesvědčte mě :) Děkuji :)
Dobrý den

je to vcelku jednoduché.Důvodů proč používat 1W diody je několik, všechny jsou silným argumentem při návrhu svítidla.


1) vícewattové diody je daleko těžší uchladit......... zvláště na sdíleném chladiči. Ostatní výrobci se pak, chtějí li použít levnější návrh z méně diod, musí před tímto faktem nakonec ohnout a tak  vícewattové diody nezatěžují na jejich nominální hodnoty. Obvykle tak 5W nedostane ani 2,5W ze zdroje. Přesto se nadále jedná o tzv. limitní návrh, kdy se diody provozují na jejich maximální uchladitelné teplotě. To u jednowattové máme v teplotě naopak ještě rezervu, což naopak vyústí v celkově větší spolehlivost,životnost a v neposlední řadě minimalní úbytek svítivosti v průběhu let.

2) panel z více diod umožňuje lepší míchání světla.........., je to základ který umožňuje vůbec namíchat vlnové délky ve složitějších poměrech. Světla s rozdělenými segmenty, cob chipy a pod. prostě nemají na každém segmentu dostatek diod ke správným poměrům. Není to třeba tak důležité u jednoduchých spekter pro růst, či u doplňkových světel pro květ a plod...ovšem tato jsou většinou daleko menší světla  jiné cenové kategorie. I u nich ale platí to co s vaší otázkou úplně nesouvisí a to jsou všechny další aspekty vyplívající z použitých zdrojů. U nás platí, že za to za co někteří prodávají světla my nenakoupíme ani zdroje.

3) a z toho také vyplýva další důvod. Světla z vícewattových diod jsou opatřena lživým označením. často se setkáváme s tím, že někdo prodává 300W svítidlo, zdrojově ovšem nemůže ani dát třeba 240W, někdy ani 150W, často se svítidla označuje wattážně jako součet teoretickáým maximálních wattáží jednotlivých vícewattových diod...to už jsme rozebrali v bodě 1. I když si ale spočítáte výslednou opravdovou spotřebu a začnete tuto porovnávat, budete nadále v omylu. Bavíme se totiž stále jen.......... o sprostém elktrickém příkonu svítidla.

4) a to je na celé další dlouhé povídání. Příkon neznamená výkon. Z biologie si pro tento teoretický problém vypůjčíme poučku, že k navázání molekuly kysličníku uhličitého rostlinou je zapotřebí dodat chlorofylovým skupinám 6 kvanta modrého nebo 8 kvanta červeného světla. (ostatní vlnové délky podporují další komponenty rostliných potřeb...karotenoidové skupiny, hormony atd.) Aby tedy diody vydala tato kvanta, musí být napájena co nejstabilněji a na jmenovitých hodnotách. Při levných zdrojích se toto ovšem neděje a světelný výkon je při stejné spotřebě diametrálně odlišný.Při zatěžování mimo jmenovité hodnoty zase těžko očekávat, že by se jednotlivé diody vůbec mohly chovat koherentně bez fluktuací.

5) méně wattové diody jsou zpravidla citelně účinější než jejich vícewattoví kolegové.....Fakt

6) Toto vše je navíc podepřeno odlišnou konstrukcí celé napájecí části, nevyužívající tzv. výhodného návrhu spočívajícího z použití dlouhých řetězů diod na proudovém zdroji, kdy krom hůře konrolovaného elektrického průběhu hrozí při poruše jediné diody selhání podstatné části svítidla.Náš návrh umožňuje podstatně šetrnější napájení a pokud kdy dojde k selhání diody, dojde jen k výpadku části velmi malé...dle svítidla je to potom kolem 6 diod...jen.Svítidlo je navíc i s takovou poruchou možné nadále bez problémů či hrozby dalšího poškození bez obav používat i nadále a případnou opravu si tak můžete načasovat.  Co je ale důležité vzhledem k Vašemu dotazu je .......že při případném výpadku přijdete o mizivou část výkonu...u více wattových je to samozřejmě daleko více, u cob chipů pak navíc opravdu nákladné. Při uvažované životnosti 10let je prostě daleko výhodnější řešit problémy zanedbatelné než podstatné a drahé.

tolik k návrhům světel z vícewattových diod. Je samozřejmě možné, že se již brzy dočkáme vylepšení účinnosti vícewattových diod, které vyústí v menší množství odpadního tepla....bude muset jít ale o zásadní posun v technologii aby použití vícewattových diod převážilo nad výhodami v té době stejně posunutých méně wattových kolegů. Troufám si říci že na takový skok v technologii výroby diod si ale ještě počkáme :)

s pozdravem a přáním pěkného dne

mazarLEDsystems team

27. 08. 2014

výbírám led panel

Dobrý den, chtěl bych si koupit led panel a nemám zkušenost jak velký panel zvolit. Mám pěstební plochu 1,5m x 2 m. Jaký panel by ste mi doporučily, aby plně osvítil takový prostor. Já používám výbojky 1000W a velké stínidlo a je to tak akorád. Jde mi o to aby v místnosti nebyla temná másta ( hlavně rohy ). Předem díky za pomoc.
Dobrý den

na takový prostor běžně stačí 300W Spectrabox PRO® ale ve vašem případě, jak vzhledem k použití 1000W místo běžnějších 600W a apelu na absenci mrtvých bodů si dovolím doporučit...a je to vzácný případ ale jistě adekvátní...svítidlo 600W Spectrabox PRO® a nebo kombinaci 4x 120W Spectrabox PRO®....první případ bych ale pro Vás viděl jako ideální a cenově nejvýhodnější.

s pozdravem a přáním pěkného dne
mazarLEDsystems

22. 01. 2014

Rust

Prosím o doporuceni vhodneho osvetleni zahradky 1,5 x 1,5 x 2 m - pouze RůSTOVá fáze. Jak vysoko nad rostlinami by mela byt lampa umistena? Jakou nejvetsi plochu Vámi doporucena lampa osvítí. Děkuji.
Pro vaše potřeby by byl ideální GROWBOX 300W, jedná se vlastně o zjednodušenou verzi našeho nejpopulárnějšího svítidla SpectraboX PRO® 300W ale, je levnější díky jednoduššímu spektru pouze pro růst, tedy také též bez vypínačů boostru, který není k růstu třeba.
Přeji pěkný den
Mazar team

21. 10. 2013

Splátky?

Dobrý den. Chci se zeptat, zda-li poskytujete Vaše LED pro pěstování i na splátky?? Doufám že ano protože o tento typ osvětlení mám velký zájem ale moje finanční situace mi neumožňuje vypláznout 20 000 najednou :). Děkuji za odpověď.
Dobry den,
stále více zákazníků se ptá na splátkový prodej.
Můžu Vás s radostí říct, že nam to pracujeme, bude to co nejdřív možné přes společnost CETELEM.
Zřízení, nějakou dobu potrvá, ale věřím, že do měsíce to bude vše spuštěno.
Přeji pěkný den
MAZAR team

30. 09. 2013

nadpis

Dobry den.premyslel jsem o pestovani zeleniny pod led osvetlenim.mate nejake informace popripade zkusenosti? Dekuji za odpoved.))
Dobrý den,pro pěstování zeleniny se nejlépe hodí svítidla řady Growbox.Běžně je dodáváme do zahradnictví a zákazníci pějí jen chválu :) podívejte se prosím ne neše webové stránky,pro upřesnění, jaký model by Vám vyhovoval.S pozdravem mazar - team

24. 09. 2013

LED s GU10 pro rostliny

Dobrý den, prosím o radu. V tmavší části pokoje mám dvě vysoké rostliny (Dracaena výška 180cm).Nad nimi připravené bodovky s paticí GU10. Máte v nabídce nějaké žárovky pro podporu růstu rostlin s touto paticí a "bílým světem"? Děkuji,Štěpánek
Dobrý den,svítidla pro růst rostlin s touto paticí nemáme,navrhujeme výměnu patic za klasickou E27 a do ní spot 15W multispektrum.S pozdravem mazar - team

17. 09. 2013

Servis LED 300W Spectrabox

Dobrý den, koupil jsem z druhé ruky SpectraBox 300W a přestali mi fungovat 2 řady Led - tedy reálně bez boostu fungují 2x2 řady led a 2x2 řady nefungují. Chtěl bych se zeptat, zda je možné toto servisovat a jak to případně provést. Předpokládám, že se nejedná o vadné LED, protože zřejmě vypadla přímo celá skupina. Děkuji předem za odpověď! Michal
Dobrý den,zřejmě došlo k poškození zdrojové části v důsledku přepětí,děláme i pozáruční servis,pošlete svítidlo na naši provozovnu, zde provedeme servis a obratem Vám zašleme zpět.S pozdravem mazar - team

12. 09. 2013

Semena

Dobry den chci se zeptat vy jste zrušili prodej semen konopí?? Nebo jde jen o dočasny počin z vaší strany na vaších stránkách jak to je??? díky za odpověď Váš zákazník :)
Dobrý den,momentálně máme prodej semen stop ... věříme že je to dočasné opatření do doby,než se vyjasní legislativa ohledně prodeje semen konopí.Děkujeme za pochopení , s pozdravem mazar - team

28. 08. 2013

SPECTRABOX PRO 120

dobry den, urcite se chystate na Cannafest a me by zajimalo, jestli budete nabizet Vase led svitidla s nejakou slevou. Dekuji Pavel
Dobrý den, ano tradičně budeme mít na Cannafestu akční ceny našich svítidel.S pozdravem mazar - team

23. 08. 2013

Přisvěcování k orchidejím

Dobrý den. Mám plochu 1,5 m x 0,5 m, na které pěstuji botanické orchideje. V zimních měsících tam ale mají málo světla. Ráda bych jim přisvěcovala dvě hodiny ráno a 4 večer. Který z vašich produktů, by pro tento můj účel byl nejvhodnější. O spektroboxy, ale zájem nemám, raději nějakou bodovku. Bylo možné si ji prohlédnout ve vaší provozovně na Mathonově ulici, ale až po 16 hodině? Děkuji za odpověď
Dobrý den,pro Vaše účely se nejlépe hodí 15W spot multispektrum,samozřejmě je možnost si zboží osobně prohlédnout v naší provozovně na ulici Mathonova 20 v Brně.S pozdravem mazar - team

14. 08. 2013

Verzia 2.5

Dobry den, budete mit v ponuce take "DARK STREET Rev 2.5 60x60x140cm" Dekuji
Dobrý den,do udoucna určitě ano .. s pozdravem mazar - team

05. 08. 2013

Homebox

dobry den,je moznost sehnat,nebo si nechat vyrobit box na miru podle vlastnich rozmeru?? jsem omezen sirkou a potreboval bych asi 160x55x160(180) dekuji
Dobrý den,o téhle možnosti nevíme .. s pozdravem mazar - team

předchozí   1 2 3 4 5 následující

Nákupní košík

V košíku právě máte
0 položek

za celkovou cenu
0,00 Kč

Nakupte ještě za 3000 Kč a máte dopravu po ČR zdarma
Košík

Přihlášení

Váš prodejce

prodejce / seller Uvedené produkty je možné objednat v pracovní době i telefonicky nebo e-mailem na kontantech níže!

tel.: info@mazar.cz
E-mail: info@mazar.cz
ICQ: 
  
 PROVOZOVNA MAZAR LED systems na ulici Mathonova 20, BRNO je z technických důvodů ZAVŘENA. Momentálně je uzavřen i internetový obchod www.mazar.cz z důvodu REKONSTRUKCE A AKTUALICE. Děkujeme za pochopení MAZAR team V případě dotazu, nebo reklamace nás neváhejte kontaktovat: info@mazar.cz

Aktuality

ZAVŘENO
PROVOZOVNA MAZAR LED systems na ulici Mathonova 20, BRNO je z technických důvodů ZAVŘENA.

Momentálně je uzavřen i internetový obchod www.mazar.cz z důvodu REKONSTRUKCE A AKTUALIZACE.

Děkujeme za pochopení
MAZAR team

V případě dotazu, nebo reklamace nás neváhejte kontaktovat: info@mazar.cz

» podrobnosti
CANNAFEST TIME
CANNAFEST TIME oslavujte s námi - EXTRA SLEVA NA NAŠE NEJLEPŠÍ SVÍTIDLO SPECTRABOX PRO 300W od 13/10/2016 - 13/11/2016 - CANNAFEST 2016 se blíží :)
» podrobnosti
DOVOLENÁ
Od pondělí 4/7 do pátku 8/7 máme dovolenou.
Děkujeme za pochopení MAZAR team :)
» podrobnosti
Starší aktuality »